Czas - bezcenny towar, który marnujemy w Internecie

Cześć chłopaki! Jak się macie? Mam nadzieję, że wszyscy macie się dobrze i dobrze się bawicie w swoim życiu. Mam również nadzieję, że wszyscy korzystacie z Internetu z korzyścią dla siebie, a nie dla timepassu. W poprzednich artykułach mówiłem Wam o tym, jak nadmierne korzystanie z Internetu wpływa negatywnie zarówno na życie osobiste jak i zawodowe i jak należy tego unikać. Jednak dziś nagle zdałem sobie sprawę, że zapomniałem napisać o jednej rzeczy, która jest najbardziej dotknięta przez nadmierne korzystanie z Internetu, a to jest "TIME". Tak, czas naszego życia. Jest to fundament, na którym stoi cały budynek naszego życia. Jeśli niewytłumaczalne surfowanie po Internecie powoduje największe szkody dla czegoś w naszym życiu, to jest to czas, ponieważ czas jest jedynym towarem, który nie wraca, gdy już go zabraknie. Możesz dostać wszystko z powrotem po stracie w życiu, ale nie możesz odzyskać czasu, który straciłeś.

Wielu z Was pewnie zdaje sobie sprawę z tego faktu, ale zapominamy o nim surfując po Internecie. Zapominamy, że robimy coś złego i powinniśmy tego unikać. Co to jest o Internecie, że marnujemy najbardziej bezcenne rzeczy z naszego życia na nim codziennie, nawet nie zdając sobie sprawy, a zamiast tego, cieszymy się proces? Pozwól, że opowiem Ci o tym w dzisiejszym artykule.

Poprzez ten artykuł, powiem Ci, dlaczego większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że marnują swój cenny czas w Internecie.

Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważny jest czas

W dzieciństwie w książkach lub od starszych uczono nas, że czas jest bezcenny i nie powinniśmy go niszczyć. Jednak nigdy nie zostaliśmy praktycznie uświadomieni ani w tej chwili. Dlatego nawet dzisiaj większość z nas nie uważa, że spędzanie czasu w Internecie jest szkodliwe. Raczej uważa się to za bardzo dobre zajęcie i czasami czujemy się dumni, że zamiast siedzieć pusto lub rozmawiać z kimś, możemy spokojnie spędzić czas w Internecie.

Marnujemy czas na kawałki

Większość z nas marnuje czas w kawałkach w Internecie przez cały dzień i nigdy nie liczymy ilości tych kawałków razem. W rezultacie nie wiemy, ile czasu zmarnowaliśmy na koniec dnia. Wystarczy obliczyć to kiedyś, a będziesz zdumiony, aby dowiedzieć się, jak wiele czasu zostały marnowania w Internecie przez jakiś czas.

Widzimy, że wszyscy to robią

Dziś, kiedy widzimy, że każda inna osoba wokół nas surfuje po Internecie, czy idzie na ulicy, siedzi w domu lub pracuje w biurze, zaczynamy czuć, że nie ma nic złego w robieniu tego i jest to część naszej codziennej rutyny. Zaczynamy patrzeć na to jako na potrzebę czasu, a nie jego stratę. Dlatego też niewytłumaczalne surfowanie w internecie staje się dla nas czymś powszechnym. Jak możemy założyć, że surfowanie po Internecie przez cały czas jest stratą czasu, skoro cały świat to robi i nikt na to nie narzeka?

Nikt nam nie powie

Jak już mówiłem w poprzednim punkcie, kiedy wszyscy ludzie wokół Ciebie surfują bezmyślnie po Internecie i uważają, że dobrze jest to robić, kto Ci powie, że jest coś złego w robieniu tego? A jeśli nikt ci nie przerywa, nigdy nie zdasz sobie sprawy, że marnujesz cenny czas swojego życia w Internecie.

Nie widzimy żadnych złych skutków w krótkim okresie czasu

Być może surfowanie po Internecie częściej niż jest to konieczne jest dla Ciebie tylko złym nawykiem, a nie uzależnieniem. Jeśli surfujesz po Internecie od jakiegoś czasu, to nie będziesz w stanie obliczyć czasu straconego na to. Ale jeśli spojrzysz wstecz na swoje życie po 10 latach, okaże się, że spędziłeś dużo swojego życia cennego czasu na surfowaniu po Internecie bez powodu i ten stracony czas nigdy nie wróci.

Więc przyjaciele, widzieliście dzisiaj, jak marnujemy najcenniejszą rzecz w naszym życiu, tj. czas w Internecie i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jeśli to trwa dalej, to ten dzień nie jest daleko, kiedy będzie siedzieć w prywatnych i zastanawiając się, gdzie cały swój czas poszedł i dlaczego nie podjąć żadnych działań w kierunku tego przed.

Zrozum więc, jak ważny jest czas. Bądź czujny i nie marnuj go niepotrzebnie. Daj Internetowi tylko tyle czasu, ile faktycznie wymaga.