2019-10-02

Łożyska kulkowe wzdłużne jednokierunkowe posiadają dwa pierścienie z czego jeden ma mniejsza średnicę i to właśnie on osadzony jest na wale. Łożysko kulowe jednorzędowe. Łożyska wałeczkowe opracowane zostały z myślą o przenoszeniu wysokich obciążeń kosztem mniejszych prędkości obrotowych. Płaszcz zewnętrzny łożyska liniowego wykonany jest ze stali łożyskowej, natomiast koszyk z tworzywa sztucznego. Łożyska kulkowe łożysko wzdłużne przenoszą obciążenia osiowe w jednym lub obu kierunkach. Łożyska te stosuje się przy dużych obciążeniach promieniowych. Łożyska wałeczkowe to grupa łożysk, w których elementem tocznym są wałeczki. Łożyska baryłkowe produkowane są w wersjach jedno- i dwurzędowych. Łożyska kulkowe to najbardziej popularna grupa łożysk. Zastosowanie: Łożyska baryłkowe są zaprojektowane specjalnie do wałów maszyn wielkogabarytowych, zwłaszcza walcowni, przekładni oraz zestawów kołowych pojazdów szynowych. Łożyska tego typu posiadają szerokie zastosowanie w technice ruchu liniowego, czyli wykonywanego wzdłuż prowadnicy – wałka. Łożyska liniowe ogrywają coraz większą rolę w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Łożyska walcowe wzdłużne przeznaczone są do przenoszenia dużych obciążeń zarówno osiowych, jak i udarowych. Łożyska tego typu mające zdolność do przenoszenia obciążeń osiowych w obydwu kierunkach mają odmienną budowę. Pojedyńcze, jednorzędowe łożysko wałeczkowe z zazębieniem zewnętrznym i wewnętrznym. Łożyska wałeczkowe charakteryzują się stykiem liniowym między elementem tocznym a bieżnią. Łożyska wałeczkowe często charakteryzują się rozdzielną budową, co znacznie ułatwia ich montaż. Łożyska te wyróżnia prosta konstrukcja i możliwość pracy nawet przy dosyć wysokich prędkościach obrotowych. Łożyska te posiadają znacznie większą nośność niż pozostałe typy łożysk o tych samych gabarytach. Skontaktuj się terazGE120ET-2RS łożysko ślizgowe przeguboweZwykły lub łożyska oczkowego koniec łożyska jest rodzajem łożysko ślizgowe o specjalnej strukturze. Elementy łożyska mają sferyczne powierzchnie ślizgowe. Łożyska ślizgowe odpowiednie są dla ruchów oscylacyjnych i mogą dostosowywać się do niewspółosiowości. Ponadto łożyska walcowe wzdłużne perfekcyjnie nadają się do zastosowania przy mniejszych prędkościach obrotowych, dzięki temu, że nie oferują pełnej toczności i pracują z poślizgami. Łożysko obrotowe z przekładnią wewnętrzną lub zewnętrzną? Obecnie na rynku mamy tanie łożyska walcowe wzdłużne jednokierunkowe i dwukierunkowe. Łożyska stożkowe występują w wersjach jednorzędowych i dwurzędowych.